  • C1825C202MBRACTU
C1825C202MBRACTU
advertisement
Manufacturer No:
C1825C202MBRACTU
HK JDW NO:
417-C1825C202MBRACTU
Package:
Datasheet:
Description:
2nF Ceramic Capacitor 20% -/+15ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
C1825C202MBRACTU
    Ceramic
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -/+15ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    2nF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Packing Method
    TR, Plastic, 7 Inch
  • Depth
    6.4mm
  • Case Code (Metric)
    4564
  • Case Code (Imperial)
    1825
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Height
    1.4mm
  • Length
    4.5mm
  • Width
    6.4mm