  • C1825C224K1RAC
C1825C224K1RAC
advertisement
Manufacturer No:
C1825C224K1RAC
HK JDW NO:
417-C1825C224K1RAC
Description:
220nF Ceramic Capacitor 15% ppm/°C 2 Terminations 1825
Step5Bar-code shipping tag
C1825C224K1RAC
  • Package / Case
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
  • JESD-609 Code
    e3
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    220nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    Bulk
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • Height
    1.1mm
  • Length
    6.4mm
  • Width
    4.5mm