  • C1825C225J5RAC
C1825C225J5RAC
advertisement
Manufacturer No:
C1825C225J5RAC
HK JDW NO:
417-C1825C225J5RAC
Description:
2.2μF Ceramic Capacitor 5% 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 885
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
C1825C225J5RAC
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
  • Tolerance
    5%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.2μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    Bulk
  • Case Code (Metric)
    4564
  • Case Code (Imperial)
    1825
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
  • Height
    1.5mm
  • Length
    6.4mm
  • Width
    4.5mm