  • C1825C822JGRACTU
C1825C822JGRACTU
advertisement
Manufacturer No:
C1825C822JGRACTU
HK JDW NO:
417-C1825C822JGRACTU
Package:
1825 (4564 Metric)
Datasheet:
Description:
SMD Comm X7R HV 8200pF Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C 2 Terminations Low ESL, High Voltage Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C1825C822JGRACTU
    Select All
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1825 (4564 Metric)
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SMD Comm X7R HV
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Low ESL, High Voltage
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Terminal Finish
    MATTE TIN OVER NICKEL
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    8200pF
  • Voltage - Rated DC
    2kV
  • Packing Method
    TR, Plastic, 7 Inch
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    2000V
  • Height
    1.4mm
  • Length
    4.5mm
  • Width
    6.4mm
  • Thickness (Max)
    0.061 1.55mm
  • Thickness
    1.5494mm