  • C1825N203K5GPH
C1825N203K5GPH
advertisement
Manufacturer No:
C1825N203K5GPH
HK JDW NO:
417-C1825N203K5GPH
Description:
20nF Ceramic Capacitor 10% -/+30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 1825
Step5Bar-code shipping tag
C1825N203K5GPH
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e2
  • Pbfree Code
    no
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -/+30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    TIN SILVER
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    20nF
  • Depth
    6.4mm
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55681
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Height
    1.5mm
  • Length
    4.5mm