  • C1K131350R0G4F2
C1K131350R0G4F2
advertisement
Manufacturer No:
C1K131350R0G4F2
Manufacturer:
Anaren
HK JDW NO:
70-C1K131350R0G4F2
Package:
0505 (1313 Metric)
Datasheet:
C1K131350R0G4F2
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, C1K Series, Thick Film, 50Ohm, ±2%, -55°C~150°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
C1K131350R0G4F2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Package / Case
    0505 (1313 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Series
    C1K
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.050Lx0.050W 1.27mmx1.27mm
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Feature
    RF, High Frequency
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    50Ohm
  • Terminal Finish
    GOLD
  • Composition
    Thick Film
  • Power Rating
    2W
  • Packing Method
    TR
  • Max Power Dissipation
    2W
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Frequency
    17GHz
  • Case Code (Metric)
    1313
  • Rated Power Dissipation (P)
    2W
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    685.8μm
  • Height Seated (Max)
    0.027 0.69mm