  • C2012JB1C106K085AC
C2012JB1C106K085AC
advertisement
Manufacturer No:
C2012JB1C106K085AC
HK JDW NO:
769-C2012JB1C106K085AC
Description:
CAP CER 10UF 16V JB 0805
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
C2012JB1C106K085AC
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Low ESL
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    JB
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Temperature Characteristics Code
    JB
  • Height
    0.85mm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm
  • Thickness (Max)
    0.037 0.95mm