  • C2012X5R1H105KT
C2012X5R1H105KT
advertisement
Manufacturer No:
C2012X5R1H105KT
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-C2012X5R1H105KT
Package:
0805
Datasheet:
Description:
1μF Ceramic Capacitor 10% 0805
Step5Bar-code shipping tag
C2012X5R1H105KT
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    1.25mm
  • Case Code (Metric)
  • Dielectric
    X5R
  • Height
    1.25mm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm