  • C2012X7R1H104M/0.85
C2012X7R1H104M/0.85
advertisement
Manufacturer No:
C2012X7R1H104M/0.85
Manufacturer:
TDK-Lambda, Inc.
HK JDW NO:
778-C2012X7R1H104M/0.85
Package:
Datasheet:
Description:
100nF Ceramic Capacitor 20% 15% ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
C2012X7R1H104M/0.85
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Tolerance
    20%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER/PLASTIC, 7/13 INCH
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    0.85mm