  • C2105A.21.19
C2105A.21.19
advertisement
Manufacturer No:
C2105A.21.19
HK JDW NO:
336-C2105A.21.19
Step5Bar-code shipping tag
C2105A.21.19
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Insulation Material
    PVC
  • Operating Temperature
    -20°C~105°C
  • Series
    2105A
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Color
    Violet
  • Wire Gauge
    14 AWG
  • Voltage
    600V
  • Cable Type
    Hook-Up
  • Wire/Cable Type
    Hook-Up
  • Wire/Cable Gauge
    14 AWG
  • Jacket Color
    Violet
  • Conductor Strand
    41/30
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.141 (3.58mm)
  • Insulation Diameter
    3.5814 mm
  • Length
    1000.0' 304.8m
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.032 0.81mm