  • C2107A.41.03
C2107A.41.03
advertisement
Manufacturer No:
C2107A.41.03
HK JDW NO:
336-C2107A.41.03
Step5Bar-code shipping tag
C2107A.41.03
  • Operating Temperature
    -20°C~105°C
  • Series
    2107A
  • Part Status
    Discontinued
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Color
    Red
  • Voltage - Rated AC
    600V
  • Approval Agency
    UL
  • Wire Gauge
    10 AWG
  • Voltage
    600V
  • Wire/Cable Gauge
    10 AWG
  • Jacket Color
    Red
  • Conductor Strand
    105/30
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.184 (4.67mm)
  • Insulation Diameter
    4.6736 mm
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.032 0.81mm