  • C2119A.12.03
C2119A.12.03
advertisement
Manufacturer No:
C2119A.12.03
HK JDW NO:
336-C2119A.12.03
Package:
100
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
C2119A.12.03
  • Package / Case
    100
  • Insulation Material
    PVC
  • Conductor Material
    Copper, Annealed Tinned
  • Jacket (Insulation) Material
    Poly-Vinyl Chloride (PVC)
  • Operating Temperature
    -20°C~105°C
  • Series
    2119A
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Color
    Red
  • Wire Gauge
    18 AWG
  • Voltage
    600V
  • Cable Type
    Hook-Up
  • Wire/Cable Type
    Hook-Up
  • Wire/Cable Gauge
    18 AWG
  • Jacket Color
    Red
  • Conductor Strand
    Solid
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.104 (2.64mm)
  • Insulation Diameter
    2.6416 mm
  • Length
    100.0' 30.5m
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.032 0.81mm