  • C2220C202MBRAC7210
C2220C202MBRAC7210
advertisement
Manufacturer No:
C2220C202MBRAC7210
HK JDW NO:
417-C2220C202MBRAC7210
Package:
2220
Datasheet:
Description:
2nF Ceramic Capacitor 20% -/+15ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 2220
Step5Bar-code shipping tag
C2220C202MBRAC7210
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    2220
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -/+15ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    2nF
  • Voltage - Rated DC
    650V
  • Packing Method
    TR, Embossed Plastic, 13 Inch
  • Depth
    5mm
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    630V
  • Height
    1.4mm
  • Length
    5.6mm