  • C2220C221KGRACTU
C2220C221KGRACTU
advertisement
Manufacturer No:
C2220C221KGRACTU
HK JDW NO:
417-C2220C221KGRACTU
Datasheet:
C2220C221KGRACTU
Description:
SMD Comm X7R HV 220pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C 2 Terminations Low ESL, High Voltage Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
Quantity:
In Stock : 2709
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
C2220C221KGRACTU
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
    2220 (5750 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    SMD Comm X7R HV
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Low ESL, High Voltage
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    220pF
  • Voltage - Rated DC
    2kV
  • Packing Method
    TR, PLASTIC, 7 INCH
  • Depth
    5mm
  • Case Code (Metric)
    5650
  • Case Code (Imperial)
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    2000V
  • Height
    1.6mm
  • Length
    5.7mm
  • Thickness (Max)
    0.071 1.80mm
  • Thickness
    1.8034mm