  • C2220C223KGRACAUTO
C2220C223KGRACAUTO
advertisement
Manufacturer No:
C2220C223KGRACAUTO
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-C2220C223KGRACAUTO
Package:
2220 (5750 Metric)
Datasheet:
Description:
SMD Auto X7R HV 0.022μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Low ESL, High Voltage Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
Quantity:
In Stock : 6692
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
C2220C223KGRACAUTO
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    31 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    2220 (5750 Metric)
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SMD Auto X7R HV
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Low ESL, High Voltage
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    Automotive, Bypass, Decoupling
  • Capacitance
    0.022μF
  • Voltage - Rated DC
    2kV
  • Thickness (Max)
    0.106 2.70mm