  • C2220C226M5R2C7186
C2220C226M5R2C7186
advertisement
Manufacturer No:
C2220C226M5R2C7186
HK JDW NO:
417-C2220C226M5R2C7186
Description:
22μF Ceramic Capacitor 20% 15% ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 11674
Step5Bar-code shipping tag
C2220C226M5R2C7186
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, Embossed Plastic, 7 Inch
  • Depth
    5mm
  • Case Code (Metric)
    5650
  • Case Code (Imperial)
    2220
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    5mm
  • Length
    6mm
  • Width
    6mm