  • C2220C334M1RACTU
C2220C334M1RACTU
advertisement
Manufacturer No:
C2220C334M1RACTU
HK JDW NO:
417-C2220C334M1RACTU
Description:
SMD Comm X7R 0.33μF Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C2220C334M1RACTU
  • Factory Lead Time
    47 Weeks
    2220 (5750 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2012
  • Series
    SMD Comm X7R
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    Bypass, Decoupling
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.33μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, Embossed Plastic, 7 Inch
  • Depth
    5mm
  • Case Code (Metric)
    5650
  • Case Code (Imperial)
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Height
    1.1mm
  • Length
    5.7mm
  • Thickness (Max)
    0.049 1.25mm
  • Thickness
    1.2446mm