  • C2220C474K5RAC7800
C2220C474K5RAC7800
advertisement
Manufacturer No:
C2220C474K5RAC7800
HK JDW NO:
417-C2220C474K5RAC7800
Package:
2220 (5750 Metric)
Description:
SMD Comm X7R 0.47μF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
Quantity:
In Stock : 382
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
C2220C474K5RAC7800
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    2220 (5750 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2008
  • Series
    SMD Comm X7R
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    Bypass, Decoupling
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    0.47μF
  • Thickness (Max)
    0.049 1.25mm