  • C2220C821KZGACTU
C2220C821KZGACTU
advertisement
Manufacturer No:
C2220C821KZGACTU
HK JDW NO:
417-C2220C821KZGACTU
Description:
SMD Comm C0G HV 820pF Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C 2 Terminations Low ESL, High Voltage Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C2220C821KZGACTU
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
    2220 (5750 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    SMD Comm C0G HV
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Low ESL, High Voltage
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    820pF
  • Voltage - Rated DC
    2.5kV
  • Packing Method
    TR, Embossed Plastic, 7 Inch
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    2500V
  • Height
    1.6mm
  • Length
    5.7mm
  • Width
    5mm
  • Thickness (Max)
    0.071 1.80mm
  • Thickness
    1.8034mm