  • C2220H333JCGACTU
C2220H333JCGACTU
advertisement
Manufacturer No:
C2220H333JCGACTU
HK JDW NO:
417-C2220H333JCGACTU
Datasheet:
C2220H333JCGACTU
Description:
SMD Indust C0G HVHT200C 0.033μF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~200°C Low ESL, High Voltage, High Temperature Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
Quantity:
In Stock : 318
Step5Bar-code shipping tag
C2220H333JCGACTU
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
    Ceramic
  • Weight
    480.014126mg
  • Operating Temperature
    -55°C~200°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2015
  • Series
    SMD Indust C0G HVHT200C
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Low ESL, High Voltage, High Temperature
  • Part Status
    Discontinued
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    Downhole
  • Capacitance
    0.033μF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Depth
    5mm
  • Case Code (Metric)
    5750
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    C0G
  • Voltage
    500V
  • Height
    2.5mm
  • Thickness (Max)
    0.106 2.70mm
  • Thickness
    2.6924mm