  • C2220X223JBGACTU
C2220X223JBGACTU
advertisement
Manufacturer No:
C2220X223JBGACTU
HK JDW NO:
417-C2220X223JBGACTU
Description:
SMD Comm C0G HV Flex 0.022μF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C2220X223JBGACTU
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
    Ceramic
  • Weight
    480.014126mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2013
  • Series
    SMD Comm C0G HV Flex
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Low ESL, Soft Termination, High Voltage
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    Boardflex Sensitive
  • Capacitance
    0.022μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Case Code (Metric)
    5650
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    C0G
  • Height
    1.6mm
  • Thickness (Max)
    0.106 2.70mm
  • Thickness
    2.6924mm