  • C2220X224KBRAC7800
C2220X224KBRAC7800
advertisement
Manufacturer No:
C2220X224KBRAC7800
HK JDW NO:
417-C2220X224KBRAC7800
Package:
2220 (5750 Metric)
Datasheet:
Description:
SMD Comm X7R HV Flex 0.22μF 630V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.232Lx0.197W 5.90mmx5.00mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
Quantity:
In Stock : 5238
Step5Bar-code shipping tag
C2220X224KBRAC7800
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    2220 (5750 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SMD Comm X7R HV Flex
  • Size / Dimension
    0.232Lx0.197W 5.90mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Low ESL, Soft Termination, High Voltage
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    630V
  • Capacitance
    0.22μF
  • Thickness (Max)
    0.071 1.80mm