  • C2220X682KHRAC7800
C2220X682KHRAC7800
advertisement
Manufacturer No:
C2220X682KHRAC7800
HK JDW NO:
417-C2220X682KHRAC7800
Description:
SMD Comm X7R HV Flex 6800pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.232Lx0.197W 5.90mmx5.00mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C2220X682KHRAC7800
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    SMD Comm X7R HV Flex
  • Size / Dimension
    0.232Lx0.197W 5.90mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Low ESL, Soft Termination, High Voltage
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    3000V 3kV
  • Capacitance
    6800pF
  • Thickness (Max)
    0.061 1.55mm