  • C2225C104J2RACTU
C2225C104J2RACTU
advertisement
Manufacturer No:
C2225C104J2RACTU
HK JDW NO:
417-C2225C104J2RACTU
Description:
SMD Comm X7R 0.1μF Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.220Lx0.252W 5.60mmx6.40mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C2225C104J2RACTU
  • Factory Lead Time
    48 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    SMD Comm X7R
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.220Lx0.252W 5.60mmx6.40mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    Bypass, Decoupling
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.1μF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Packing Method
    TR, Embossed Plastic, 7 Inch
  • Depth
    6.3mm
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Height
    1.1mm
  • Length
    6.4mm
  • Width
    5.6mm
  • Thickness (Max)
    0.049 1.25mm
  • Thickness
    1.2446mm