  • C2225C104KBRAC7800
C2225C104KBRAC7800
advertisement
Manufacturer No:
C2225C104KBRAC7800
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-C2225C104KBRAC7800
Package:
2225 (5763 Metric)
Datasheet:
Description:
SMD Comm X7R HV 0.1μF 630V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.220Lx0.252W 5.60mmx6.40mm -55°C~125°C Low ESL, High Voltage Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C2225C104KBRAC7800
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    34 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    2225 (5763 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SMD Comm X7R HV
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.220Lx0.252W 5.60mmx6.40mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Low ESL, High Voltage
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    630V
  • Capacitance
    0.1μF
  • Thickness (Max)
    0.087 2.20mm