  • C2225C122JZGACTU
C2225C122JZGACTU
advertisement
Manufacturer No:
C2225C122JZGACTU
HK JDW NO:
417-C2225C122JZGACTU
Description:
SMD Comm C0G HV 1200pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.220Lx0.252W 5.60mmx6.40mm -55°C~125°C 2 Terminations Low ESL, High Voltage Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C2225C122JZGACTU
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    SMD Comm C0G HV
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.220Lx0.252W 5.60mmx6.40mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Low ESL, High Voltage
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    1200pF
  • Voltage - Rated DC
    2.5kV
  • Case Code (Imperial)
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    2500V
  • Height
    1.7mm
  • Length
    6.4mm
  • Width
    5.6mm
  • Thickness (Max)
    0.071 1.80mm
  • Thickness
    1.8034mm