  • C2225C474K1RACTU
C2225C474K1RACTU
advertisement
Manufacturer No:
C2225C474K1RACTU
HK JDW NO:
417-C2225C474K1RACTU
Datasheet:
C2225C474K1RACTU
Description:
SMD Comm X7R 0.47μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.220Lx0.252W 5.60mmx6.40mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
Quantity:
In Stock : 2280
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
C2225C474K1RACTU
  • Factory Lead Time
    44 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    SMD Comm X7R
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.220Lx0.252W 5.60mmx6.40mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    Bypass, Decoupling
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.47μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, Embossed Plastic, 7 Inch
  • Depth
    6.3mm
  • Case Code (Metric)
    5664
  • Case Code (Imperial)
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Dissipation Factor
    2.5 %
  • Height
    1.1mm
  • Length
    6.4mm
  • Width
    5.6mm
  • Thickness (Max)
    0.049 1.25mm
  • Thickness
    1.2446mm