  • C2225C564KARACTU
C2225C564KARACTU
advertisement
Manufacturer No:
C2225C564KARACTU
HK JDW NO:
417-C2225C564KARACTU
Description:
SMD Comm X7R Tip-Ring 0.56μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.220Lx0.252W 5.60mmx6.40mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C2225C564KARACTU
  • Factory Lead Time
    44 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    SMD Comm X7R Tip-Ring
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.220Lx0.252W 5.60mmx6.40mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.56μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Height
    1.3mm
  • Length
    6.4mm
  • Width
    5.6mm
  • Thickness (Max)
    0.057 1.45mm
  • Thickness
    1.4478mm