  • C2225X154KDRACTU
C2225X154KDRACTU
advertisement
Manufacturer No:
C2225X154KDRACTU
HK JDW NO:
417-C2225X154KDRACTU
Description:
SMD Comm X7R HV Flex 0.15μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.232Lx0.252W 5.90mmx6.40mm -55°C~125°C 2 Terminations Low ESL, Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
Quantity:
In Stock : 4668
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
C2225X154KDRACTU
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2016
  • Series
    SMD Comm X7R HV Flex
  • Size / Dimension
    0.232Lx0.252W 5.90mmx6.40mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Low ESL, Soft Termination, High Voltage
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    Boardflex Sensitive
  • Capacitance
    0.15μF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Custom Capabilities
    AEC-Q200 AVAILABLE
  • Height
    2.5mm
  • Length
    6.4mm
  • Width
    5.9mm
  • Thickness (Max)
    0.106 2.70mm
  • Thickness
    2.6924mm