  • C2225X225K5RACTU
C2225X225K5RACTU
advertisement
Manufacturer No:
C2225X225K5RACTU
HK JDW NO:
417-C2225X225K5RACTU
Datasheet:
C2225X225K5RACTU
Description:
SMD Comm X7R Flex 2.2μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.232Lx0.252W 5.90mmx6.40mm -55°C~125°C 2 Terminations Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
Quantity:
In Stock : 1101
Step5Bar-code shipping tag
C2225X225K5RACTU
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    SMD Comm X7R Flex
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.232Lx0.252W 5.90mmx6.40mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Soft Termination
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    Boardflex Sensitive
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.2μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC, 7 INCH
  • Depth
    6.4mm
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Height
    1.3mm
  • Width
    5.9mm
  • Thickness (Max)
    0.057 1.45mm
  • Thickness
    1.4478mm