  • C308F50MA-TR1
C308F50MA-TR1
advertisement
Manufacturer No:
C308F50MA-TR1
HK JDW NO:
255-C308F50MA-TR1
Package:
Cartridge, Non-Standard
Datasheet:
C308F50MA-TR1
Description:
Quantity:
In Stock : 13480
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
C308F50MA-TR1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Holder
  • Package / Case
    Cartridge, Non-Standard
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    C308F
  • Size / Dimension
    0.120Diax0.343L 3.05mmx8.70mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Current Rating (Amps)
    50mA
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Approval Agency
    cURus
  • Response Time
    Fast Blow
  • Fuse Type
    Cartridge, Ceramic
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    4kA
  • Melting I2t
    0.0001
  • DC Cold Resistance
    9.4Ohms