  • C315C200JDG5TA
C315C200JDG5TA
advertisement
Manufacturer No:
C315C200JDG5TA
HK JDW NO:
417-C315C200JDG5TA
Description:
GoldMax 300 Comm C0G HV 20pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.150Lx0.120W 3.81mmx3.14mm -55°C~125°C 2 Terminations Low ESL, High Voltage Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
C315C200JDG5TA
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    GoldMax 300 Comm C0G HV
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.150Lx0.120W 3.81mmx3.14mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Low ESL, High Voltage
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    20pF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Depth
    3.81mm
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Lead Spacing
    0.100 2.54mm
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Size Code
    1515
  • Lead Style
    Straight
  • Dissipation Factor
    0.1 %
  • Height
    2.54mm
  • Height Seated (Max)
    0.190 4.82mm