  • C315C221K2R5TA7303
C315C221K2R5TA7303
advertisement
Manufacturer No:
C315C221K2R5TA7303
HK JDW NO:
417-C315C221K2R5TA7303
Description:
220pF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
C315C221K2R5TA7303
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Published
    2017
  • Tolerance
    10%
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    220pF
  • Packing Method
    BULK
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Size Code
    1510
  • Voltage
    100V
  • Height
    5.33mm
  • Length
    3.81mm