  • C315C223M5U5TA7301
C315C223M5U5TA7301
advertisement
Manufacturer No:
C315C223M5U5TA7301
HK JDW NO:
417-C315C223M5U5TA7301
Package:
Dipped
Datasheet:
Description:
22nF Ceramic Capacitor 20% -56/+22% ppm/°C 2 Terminations Dipped
Step5Bar-code shipping tag
C315C223M5U5TA7301
    Select All
  • Depth
    2.54mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    Z5U
  • Temperature Characteristics Code
    Z5U
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Size Code
    1510
  • Height
    5.33mm
  • Length
    3.81mm
  • Width
    2.54mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Package / Case
    Dipped
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -56/+22% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    10°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    22nF