  • C315C682M1U5CA
C315C682M1U5CA
advertisement
Manufacturer No:
C315C682M1U5CA
HK JDW NO:
417-C315C682M1U5CA
Datasheet:
C315C682M1U5CA
Description:
GoldMax 300 Comm Z5U 6800pF Ceramic Capacitor ±20% Z5U 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm -10°C~85°C 2 Terminations Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
C315C682M1U5CA
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -10°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    GoldMax 300 Comm Z5U
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    Z5U
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    6800pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    2.54mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Lead Length
    7mm
  • Lead Spacing
    0.100 2.54mm
  • Temperature Characteristics Code
    Z5U
  • Multilayer
    Yes
  • Lead Diameter
    510 μm
  • Size Code
    1510
  • Lead Style
    Straight
  • Dissipation Factor
    4 %
  • Height
    2.54mm
  • Height Seated (Max)
    0.183 4.66mm