  • C315C821K1G5HA
C315C821K1G5HA
advertisement
Manufacturer No:
C315C821K1G5HA
HK JDW NO:
417-C315C821K1G5HA
Description:
820pF Ceramic Capacitor 10%
Step5Bar-code shipping tag
C315C821K1G5HA
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    820pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Dissipation Factor
    0.1 %
  • Height
    2.54mm
  • Length
    5.33mm
  • Width
    3.81mm