  • C316C122G2G5TA
C316C122G2G5TA
advertisement
Manufacturer No:
C316C122G2G5TA
HK JDW NO:
417-C316C122G2G5TA
Description:
GoldMax 300 Comm C0G 1200pF 200V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
C316C122G2G5TA
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mounting Type
    Radial
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    GoldMax 300 Comm C0G
  • Size / Dimension
    0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Feature
    Low ESL
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    1200pF
  • Lead Spacing
    0.100 2.54mm
  • Lead Style
    Formed Leads - Kinked
  • Height Seated (Max)
    0.230 5.84mm