  • C316C150K5G5TA
C316C150K5G5TA
advertisement
Manufacturer No:
C316C150K5G5TA
HK JDW NO:
417-C316C150K5G5TA
Description:
15pF Ceramic Capacitor 10% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
C316C150K5G5TA
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Published
    2017
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    15pF
  • Packing Method
    BULK
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Size Code
    1510
  • Height
    5.84mm
  • Length
    3.81mm