  • C317C102K5G5TA
C317C102K5G5TA
advertisement
Manufacturer No:
C317C102K5G5TA
HK JDW NO:
417-C317C102K5G5TA
Description:
1nF Ceramic Capacitor 10% Radial
Step5Bar-code shipping tag
C317C102K5G5TA
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Radial
  • Published
    2008
  • Tolerance
    10%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    1nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Dielectric
    C0G
  • Dissipation Factor
    0.1 %
  • Height
    2.54mm
  • Length
    5.84mm
  • Width
    3.81mm