  • C317C103J1R5TA
C317C103J1R5TA
advertisement
Manufacturer No:
C317C103J1R5TA
HK JDW NO:
417-C317C103J1R5TA
Package:
Dipped
Datasheet:
Description:
10nF Ceramic Capacitor 5% 2 Terminations Dipped
Step5Bar-code shipping tag
C317C103J1R5TA
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Dipped
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2017
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    10nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    2.54mm
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Dissipation Factor
    2.5 %
  • Height
    2.54mm
  • Length
    5.84mm
  • Width
    3.81mm