  • C317C330J2G5HA
C317C330J2G5HA
advertisement
Manufacturer No:
C317C330J2G5HA
HK JDW NO:
417-C317C330J2G5HA
Package:
Dipped
Datasheet:
C317C330J2G5HA
Description:
33pF Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Dipped
Step5Bar-code shipping tag
C317C330J2G5HA
  • Factory Lead Time
    111 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Dipped
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2008
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn60Pb40)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    33pF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Depth
    2.54mm
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Size Code
    1510
  • Dissipation Factor
    0.1 %
  • Height
    2.54mm
  • Length
    5.84mm
  • Width
    3.81mm