  • C317C471J2G5TA7301
C317C471J2G5TA7301
advertisement
Manufacturer No:
C317C471J2G5TA7301
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-C317C471J2G5TA7301
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
GoldMax 300 Comm C0G 470pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm -55°C~125°C 2 Terminations Low ESL Through Hole Radial
Quantity:
In Stock : 1285
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
C317C471J2G5TA7301
  • Type
    Parameter
    Select All
  • HTS Code
  • Capacitance
    470pF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Packing Method
    BULK
  • Depth
    2.54mm
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Lead Spacing
    0.200 5.08mm
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Lead Style
    Formed Leads
  • Dissipation Factor
    0.1 %
  • Lead/Base Style
    Formed Leads
  • Height
    2.54mm
  • Height Seated (Max)
    0.200 5.08mm
  • Length
    3.81mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2008
  • Series
    GoldMax 300 Comm C0G
  • Size / Dimension
    0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm
  • Tolerance
    ±5%