  • C317C472K1R5TA7303
C317C472K1R5TA7303
advertisement
Manufacturer No:
C317C472K1R5TA7303
HK JDW NO:
417-C317C472K1R5TA7303
Description:
GoldMax 300 Comm X7R 4700pF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial
Quantity:
In Stock : 2500
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
C317C472K1R5TA7303
    Select All
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    4700pF
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    2.54mm
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.200 5.08mm
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Size Code
    1510
  • Lead Style
    Formed Leads
  • Lead/Base Style
    Kinked
  • Height Seated (Max)
    0.200 5.08mm
  • Length
    3.81mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    46 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Radial
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    GoldMax 300 Comm X7R
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm
  • Tolerance
    ±10%