  • C317C560K2G5TA7301
C317C560K2G5TA7301
advertisement
Manufacturer No:
C317C560K2G5TA7301
HK JDW NO:
417-C317C560K2G5TA7301
Description:
56pF Ceramic Capacitor 10% Radial
Step5Bar-code shipping tag
C317C560K2G5TA7301
    Select All
  • Width
    3.81mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Mount
    Radial
  • Published
    2017
  • Tolerance
    10%
  • Pbfree Code
    yes
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    56pF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Dielectric
    C0G
  • Dissipation Factor
    0.1 %
  • Height
    2.54mm
  • Length
    5.84mm