  • C317C561KCR5TA7317
C317C561KCR5TA7317
advertisement
Manufacturer No:
C317C561KCR5TA7317
HK JDW NO:
417-C317C561KCR5TA7317
Description:
560pF Ceramic Capacitor 10% -/+15ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
C317C561KCR5TA7317
    Select All
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    42 Weeks
  • Mount
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -/+15ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    560pF
  • Packing Method
    Ammo Pack
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    500V
  • Size Code
    1515
  • Height
    5.84mm
  • Length
    3.81mm
  • Width
    3.81mm