  • C318C272GAG5TA
C318C272GAG5TA
advertisement
Manufacturer No:
C318C272GAG5TA
HK JDW NO:
417-C318C272GAG5TA
Description:
GoldMax 300 Comm C0G 2700pF 250V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
C318C272GAG5TA
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    2700pF
  • Lead Spacing
    0.200 5.08mm
  • Height Seated (Max)
    0.235 5.97mm