  • C318C472K1G5TA
C318C472K1G5TA
advertisement
Manufacturer No:
C318C472K1G5TA
HK JDW NO:
417-C318C472K1G5TA
Description:
GoldMax 300 Comm C0G 4700pF 100V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm -55°C~125°C 2 Terminations Low ESL Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
C318C472K1G5TA
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    4700pF
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.200 5.08mm
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Height Seated (Max)
    0.235 5.97mm