  • C320C152G2G5CA
C320C152G2G5CA
advertisement
Manufacturer No:
C320C152G2G5CA
HK JDW NO:
417-C320C152G2G5CA
Package:
Ceramic
Datasheet:
Description:
C32(C0G,200V,G TOL) 1.5nF 200V Ceramic Capacitor 2% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Ceramic
Step5Bar-code shipping tag
C320C152G2G5CA
  • Package / Case
    Ceramic
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    C32(C0G,200V,G TOL)
  • Tolerance
    2%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    200V
  • HTS Code
  • Capacitance
    1.5nF
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Size Code
    2012
  • Dissipation Factor
    0.1 %
  • Height
    3.18mm
  • Length
    6.6mm
  • Width
    5.08mm