  • C320C302JCG5TA7303
C320C302JCG5TA7303
advertisement
Manufacturer No:
C320C302JCG5TA7303
HK JDW NO:
417-C320C302JCG5TA7303
Description:
3nF Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
C320C302JCG5TA7303
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    MATTE TIN OVER NICKEL
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    3nF
  • Packing Method
    BULK
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    500V
  • Size Code
    2020
  • Height
    6.6mm
  • Length
    5.08mm
  • Width
    5.08mm