  • C320C334M5U5TA7303
C320C334M5U5TA7303
advertisement
Manufacturer No:
C320C334M5U5TA7303
HK JDW NO:
417-C320C334M5U5TA7303
Package:
Dipped
Datasheet:
Description:
330nF Ceramic Capacitor 20% -56/+22% ppm/°C 2 Terminations Dipped
Step5Bar-code shipping tag
C320C334M5U5TA7303
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Package / Case
    Dipped
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -56/+22% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    10°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    330nF
  • Packing Method
    BULK
  • Depth
    3.18mm
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    Z5U
  • Temperature Characteristics Code
    Z5U
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Size Code
    2012
  • Height
    6.6mm
  • Length
    5.08mm